Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 MARTEC II Denizcilik Teknolojileri Ar-Ge Projeleri: Yazılım, Gemi İnşaat, Makina
    

TÜBİTAK’ın ortak olduğu Avrupa Birliği 7.Çerçeve Programı kapsamında desteklenen MARTEC II (Maritime Technologies) projesi 2013 yılı için çağrı yayınlamıştır. MARTEC II kapsamında “Denizcilik Teknolojileri” ile ilgili alanlarda Ar-Ge projelerinin destekleneceği uluslararası bir çağrıdır.
   

Proje Konuları
Çağrı kapsamında denizcilik teknolojileri ilgili Ar-Ge projeleri desteklenecektir. Aşağıda yer alan konularla bağlantılı olan yazılım, otomasyon, vinç imalatı ve elektronik sektörü de bu destekten yararlanabileceklerdir.
 
•  Gemi İnşaatı: Yeni gemi çeşitleri ve yapılar, gemi tasarımı ve yapımı, üretim süreci ve teknolojisi vb.
•  Deniz Ekipmanı ve Hizmetler: Köprü düzenekleri, bilgi ve iletişim sistemi teknolojileri, telematik uygulamalar, motor ve itki düzenekleri, otomasyon düzenekleri, kargo, bakım vb.
•  Su Ürünleri: Platform ve cihaz geliştirme, uzaktan algılama (teledetection), çözümleme (analiz) uygulamaları, bilgi ve iletişim teknolojileri, otomasyon ve izleme vb.
•  Çevresel Etki: Yakıt ve enerji tüketiminin azaltılması, yosunlanma önleme (antifouling), balast suyu, dalga (wash wave), atık yönetimi, geri dönüşüm, izleme, kirlenmenin engellenmesi, gürültü ve titreşim vb.

Hibe Oranı
Programa, sektörüne ve büyüklüğüne bakılmaksızın, firma düzeyinde katma değer yaratan, Türkiye’de yerleşik tüm sermaye şirketleri başvurabilmektedir. Programda hibe şekilde destek verilmektedir. Destek oranı büyük firmalar için %60, KOBİ’ler için %75’tir. (KOBİ nedir ve tanımı için lütfen tıklayınız.)

Çağrı Takvimi
    30 Nisan 2013: Proje önerilerinin son teslim tarihi.
•    Mayıs - Ağustos 2013: Uluslararası hakem değerlendirmesi.
•    Ağustos - Eylül 2013: MARTEC ortağı ülkelerin değerlendirmesi.
•    Kasım - Aralık 2013: Desteklenecek projelerin seçimi.
•    2014: Projelerin başlaması. MARTEC II Denizcilik Ar-Ge Projeleri 2013 Yılı Çağrı İlanı Sayfa 2 / 2 Sürüm 24.12.2012

  

Çağrı Hakkında Bilgi
•    Çağrıya katılan ülkeler arasından en az iki sanayi kuruluşunun yer aldığı projelerin desteklenmesine öncelik verilecek ve bir projenin seçilebilmesi için en az iki ülke tarafından desteklenmesi gerekecektir.
•    Çağrıya katılan Türk firmalar, uluslararası başvuru ile eş zamanlı olarak, TÜBİTAK'ın 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programına başvuracaktır.
•    MARTEC II’ye sunulan bir projede Türkiye’den birden fazla kuruluşun yer alması halinde, bu kuruluşların 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programına ortak proje önerisi sunması gerekmektedir. (NOT: Sunulacak projelerde en az bir yabancı proje ortağı kuruluşun olması şarttır).

Çağrıya Katılan Ülkeler: Türkiye, Almanya, Belarus, Danimarka, İngiltere, İspanya, İsveç, İzlanda, Finlandiya, Fransa, Litvanya, Norveç, Polonya ve Romanya  

 

Projenizin uygunluğu ve MARTEC II’nin açıkladığı bu destekten yararlanmak için Alkaze’nin danışmanlığına başvurabilirsiniz. Uluslararası desteklerin yanı sıra;

• Eğer KOBİ iseniz, TÜBİTAK’ın % 75 oranında hibe verdiği 1507 KOBİ AR-GE programına başvuru zamanı kısıtlaması olmadan yıl içinde istediğiniz tarihte başvurarak yararlanabilirsiniz. Bu destek hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

•  Eğer Sanayi şirketi iseniz, proje üst limiti ve başvuru zamanı kısıtlaması olmadan projelerinizi gerçekleştirmek için 1501 Sanayi AR-GE programına bakmanızı öneriyoruz.

Alkaze Yenilikçi Mühendislik olarak biz, “Hibe Projeler ve Devlet Destekleri Danışmanlığı” alanında Türkiye’nin en büyük ve başarılı danışmanlık firmasıyız.  2007’den bu yana 350’i aşkın hibe proje gerçekleştirdik.TÜBİTAK, AR-GE Merkezi, KOSGEB, Kalkınma Ajansı, DTM İhracat Destekleri, Turquality  Projelerinde , müşterilerimize danışmanlık veriyor ve onların hibe desteklerden faydalanmalarını sağlıyoruz. Danışmanlığımız A’dan Z’ye projenin başından sonuna kadar müşterimizle beraber yürüme biçimindedir:

- Projenizi olgunlaştırır, proje yazımını gerçekleştirir ve ilgili kuruma sunarız.
- Projenin onay sürecinde , kurul ve hakem ziyaretlerinde yol gösterir ve kabul olasılığını artırırız.
- Kabülden sonra, proje bitene kadar bütün ara raporları, şartname vb. raporlamaları hazırlarız.
- Yeni proje fırsatları çıkar çıkmaz sizi bilgilendirir ve projelerinizi beraber kurgularız.
Projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizimle hemen iletişime geçiniz.