Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 Ar-Ge Merkezi Kurmanın Şartı 50 Kişiden 30’a İniyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yapmış olduğu açıklamaya göre yapılacak düzenlemelerle Ar-Ge merkezlerine yönelik “50 tam zaman eşdeğer Ar-Ge personeli istihdamı” koşulu sektörel ihtiyaca göre 30’a kadar indirme ve sektörler itibarıyla farklılaştırma yapma konusunda çalışmalar başlamıştır. Bu sayede birçok KOBİ ölçeğinde ki yazılım ve Ar-Ge firması, Ar-Ge merkezine dönüşerek aşağıda yer alan teşviklerden yararlanabilecektir:

Ar-Ge Merkezi kurmanın şirketlere sağladığı faydalar:
•  Kurumlar Vergisinde %100 İndirim
•  Gelir Vergisi Stopaj Teşvikinde %80,
•  Sigorta Primi Desteğinde %50,
•  Damga Vergisi İstisnasında %100
•  Teknoparklara gitmeden, kendi fabrikanızı veya ofisinizi AR-GE Merkezi olarak ilan etme kolaylığı
Avantajların detaylarını öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Bu avantajlardan yararlanabilmek içinse, gerekli hazırlıkların tamamlanması ve T.C. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’na proje ve Ar-Ge iş planı hazırlanarak başvuru yapılması gerekmektedir. Ayrıca bir işletmenin Ar-Ge merkezi kurabilmesi için bazı asgari gereklilikleri sağlaması gerekmektedir. Bu gerekliliklerin detaylarını öğrenmek için lütfen tıklayınız.

2008’den bu yana 134 işletmeye Ar-Ge merkezi kurma belgesi verilmiştir. Şirketinizin Ar-Ge merkezine tanınan bu haklardan zamanında ve sorunsuzca yararlanabilmesi için bu sürecin dikkatlice yönetilmesi gerekmektedir. Danışmanlığımız A’dan Z’ye projenin başından sonuna kadar müşterimizle beraber yürüme biçimindedir. Danışmanlık paketimiz hakkında bilgi almak ve bu desteklerden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Kaynak: Milliyet Gazetesi