Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 TÜBİTAK’tan -1511- Takım Tezgahları ve Aparatları-Yenilikçi Pres Sistemleri Çağrısı

Bu çağrının amacı, ulusal makine imalat sektörünün Ar-Ge kabiliyetinin yükseltilmesi ve küresel ölçekte rekabet gücünün artırılması için yerli bileşen oranı yüksek, yenilikçi preslerin yurtiçinde tasarlanıp üretilmesine katkıda bulunmaktır. Çağrı kapsamında desteklenecek projelerle, pres teknolojisi ile ilgili güncel ve yenilikçi teknolojilerin ülkeye kazandırılarak uluslararası düzeyde bilgi birikimi edinilmesi, geliştirilmesi ve sürdürülebilir Ar-Ge faaliyetleri yürütülmesi amaçlanmaktadır.


Ülkemizde yaygın olarak kullanılan ve büyük oranda yurtdışından sağlandığı değerlendirilen; dövme, sinterleme, sac metal şekillendirme vb. uygulamalar için kullanılan, yenilikçi/güncel teknolojilere sahip preslerin yerlileştirilmesine yönelik projeler bu çağrının konu ve kapsamını oluşturmaktadır. Bu kapsamda;

A) Mekanizma yapılarında (knuckle-joint, link drive vb. ) veya

B) Kontrol sistemi donanım ve yazılımlarında (servo, hibrid kontrol uygulamaları vb.) veya

C) Gövde yapıları ve malzemelerinde (kompozit gövde uygulamaları gibi) veya

D) Gerçek zamanlı izleme/düzeltme, proses simülasyonu/optimizasyonu vb. uygulamalara yönelik yazılımlarda geliştirmeler/iyileştirmeler yapılması beklenmektedir.


Hedeflenen Çıktılar ve Teknik Özellikler:

Önerilecek projelerde geliştirilecek yöntemlerin veya teknolojilerin mevcutları ile karşılaştırmalı farklılık ve üstünlüklerinin ölçülebilir somut değerlerle (enerji tüketimi, hız, kapasite, hareket hassasiyeti vb. teknik özelliklerden en az bir tanesi) verilmesi gerekmektedir. Hedef değerlerin yerli muadillerinden belirgin olarak daha üstün olması beklenmektedir. Bu hususlar proje değerlendirme aşamasında özellikle dikkate alınacaktır.


Çağrıya İlişkin Özel Şartlar:

Proje Süresi Üst Sınırı: 24 ay

Proje Bütçesi Üst Sınırı: 5.000.000 TL

Ortaklı Proje Bütçesi Üst Sınırı: 5.000.000 TL

İşbirliği Yapısı:

· Üniversite ve diğer araştırma kurumlarıyla işbirlikleri dikkate alınacaktır. Taraflarca imzalanmış ilgili ön sözleşmenin proje başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.


Çağrı Ön Kayıt Son Tarihi:  28 Temmuz 2017

Detaylı bilgi ve Uzman Danışmanlık ekibimize buradan ulaşabilirsiniz

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin…

Rakamlarla Alkaze
Alkaze Danışmanlık’ın, bugüne kadar Türkiye’deki firmalara Ar-Ge Desteklerinden 200 Milyon TL kazandırdığını biliyor muydunuz ?

      Örnek Ar-Ge Projesi