Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 AB Horizon 2020’den KOBİ’lerde Yenilikçilik Programı

Programın Amacı:

7. Çerçeve Programı’nda KOBİ/KOBİ Birliklerinin ihtiyacı olan Ar-Ge’nin Ar-Ge sağlayıcısı olarak tanımladığımız üniversite, araştırma merkezi ve Ar-Ge yapabilme kapasitesi olan büyük sanayi kuruluşu ve KOBİ’ler tarafından sağlanması esasına dayalı bir alan olan KOBİ’ler Yararına Araştırmalar Alanı, Horizon 2020 Programı’nda yerini yeni bir KOBİ Programı’na bırakmaktadır.
Yeni KOBİ Programı ile birlikte KOBİ’lerin inovasyon potansiyelinin geliştirilmesine destek verilerek yeni fikirlerin hızlı ve etkin bir şekilde pazara aktarılması amaçlanmakta ve uzun vadede ise Avrupa’nın endüstriyel rekabetçiliğinin artması, ekonomik büyüme ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.

Programın Özellikleri

-Sadece KOBİ’lerin katılımına açık olacaktır.
- KOBİ’ler konsorsiyum oluşturmadan tek başlarına da başvuru yapabilmektedirler.
-Her sektörden inovatif KOBİ’lerin Ar-ge ve inovasyon faaliyetlerine destek verilecektir.
-Horizon 2020 Endüstriyel Liderlik ve Rekabetçilik bileşeni alanı altında yer alan teknolojik alanları ve Toplumsal Sorunlarla Mücadele bileşeni altında yer alan alanlara vurgu yapmak koşulu ile konu bağımsızdır.

Tahmini Bütçe:
619 M€ (KOBİ’lerde Yenilikçilik) + 6.829 M€ (Endüstriyel Liderlik ve Rekabetçilik bileşeni alanı altında yer alan teknolojik alanlar ve Toplumsal Sorunlarla Mücadele bütçelerinin %15’i)

Hibe Oranı: %70


Detaylı bilgi ve Uzman Danışmanlık ekibimize buradan ulaşabilirsiniz

Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.
Bizi takip etmeye devam edin…

Rakamlarla Alkaze
Alkaze'nin danışmanlığında bugüne kadar 679 Başarılı Hibe Proje gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz?

Örnek Ar-Ge Projesi