Hizmetlerimiz

Tübitak 1507   Teydeb   Tübitak destekleri   Alkaze   Hibe Proje   Hibe Danışmanlık   Danışmanlık   Tübitak 1501   Hibe Destek   Ar-Ge Merkezi   Tübitak danışmanlık   Ar-Ge   Arge Projesi   Tübitak 1511   Kosgeb   Turquality  
 
Tübitak Projeleri ve ArGe Merkezleri için Gelir Vergisi Desteği Arttı

1 Mart 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6676 sayılı "Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" kapsamında gelen yeniliklerden bir tanesi de 5746 sayılı Kanunda yer alan Ar-Ge ve destek personelleri için gelir vergisi teşvik oranlarının arttırılmasıdır.

Gelir Vergisi Teşvik Oranları:
1. Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji Temel bilimlerinden birinde en az yüksek lisans derecesine sahip ve Doktoralı olanlar için %95

2. Yüksek lisanslı olanlar ile temel bilimler alanlarından birinde lisans derecesine sahip olanlar için %90

3. Diğerleri için % 80 

olarak değiştirilmiştir. Bu değişiklik Gelir Vergisi Beyanname Sisteminde de gerçekleştirilmiş olup, hali hazırdaki beyannameler bu güncel oran üzerinden düzenlenmeye başlanmıştır.

Ar-Ge Merkezi olmak ve Tübitak Ar-Ge projelerinizde ücretsiz ön inceleme yapmak, projelerinizi birlikte kurgulamak ve başarı ile hayatta geçirmek için bizimle hemen iletişime geçiniz.


Bu ve benzer bir çok yeni haber, son dakika olarak LinkedIn ve Twitter hesaplarımız üzerinden takipçilerimize ulaşmaktadır.

Bizi takip etmeye devam edin…

Rakamlarla Alkaze
Alkaze'nin danışmanlığında bugüne kadar 679 Başarılı Hibe Proje gerçekleştirildiğini biliyor muydunuz?

Örnek Ar-Ge Projesi